Prima Pagina > Impreuna Pentru Sanatate

Tetrapareza spastica,
Parapareza spastica,
Hemipareza spastica,
"Miofibrotomie subcutanata pe etape"
dupa metoda
Prof. Ulzibat

Click aici pentru
mai multe informatii

Newsletter
Daca doriti sa primiti informatii despre proiectele si actiunile noastre, abonati-va la Newsletter.
In urma inregistrarii veti primi in cateva minute un email de confirmare.

Impreuna Pentru Sanatate

CLICK PE NUMELE PROIECTULUI PENTRU MAI MULTE INFORMATII...

Proiecte in desfasurare:

Proiectul Fundatiei IKON: «Centru Virtual de Resurse pentru Persoane cu Dizabilitati»(C.V.R.P.D.), prin activitatea «Informare, Consiliere Sociala si Juridica» doreste sa informeze beneficiarii directi si indirecti ai fundatiei precum si societatea civila cu privire la drepturile persoanelor cu dizabilitati pentru o mai buna reprezentare a acestora in societate.

Din anul 2008 proiectul Oameni de Sprijin isi propune sa informeze copiii si tinerii  cu Tetrapareza, Parapareza, Hemipareza spastica si Paralizie Cerebrala Infantila si familiile acestora despre Miofibrotomia Subcutanata pe Etape dupa metoda profesorului Ulzibat.
In aceasta privinta se organizeaza la Galati sesiuni de consiliere si informare.

Proiecte Realizate:

• Dezvoltarea Abilitaţilor de Viata

Participare la sesiune  de instruire organizata de Fundatia pentru Dezvoltarea Societatii Civile. Cursul s-a axat pe dezvoltarea capacitatii de a furniza servicii eficiente pentru integrarea tinerilor in societate, in special celor apartinând minoritatilor si grupurilor dezavantajate, prin dezvoltarea abilitatilor de viata.

• Politici Sociale pentru Integrarea persoanelor in societate

• Bucuria Primăverii Mărţişor